Haber Detay

BMW’nin Motor Yağında Tercihi: SHELL

Shell'in motor ve motosiklet yağları, 140'tan fazla ülkedeki BMW servislerinde satış sonrasında kullanılıyor. 

2016 itibariyle BMW AG'nin satış sonrası hizmetlerinde BMW, BMW i, BMW M, MINI ve BMW Motorrad markalı araçları için dünyada tavsiye ettiği tek motor yağı tedarikçisi Shell oldu. 

Shell, BMW ile yaptığı global anlaşma çerçevesinde BMW ve MINI markalı motor yağlarını tedarik edecek ve yetkili servis ağında müşteriler ile buluşturacak. Türkiye, Çin, Almanya, Rusya, Güney Afrika, Güney Kore, Birleşik Krallık ve ABD de dahil olmak üzere 140'ın üzerindeki ülkeyi kapsayan global anlaşma sonucunda, Shell'in PurePlus Teknolojisi ile üretilen yüksek performanslı motor yağları, BMW'nin 3 bin 500'ten fazla servis noktasında müşterilerin kullanımına sunuldu. 

Shell tarafından tedarik edilen motor yağları, BMW'nin ve MINI'nin belirlediği motor spesifikasyonlarına uygun şekilde Shell'in yeni geliştirdiği PurePlus Teknolojisi ile destekleniyor. Shell, 40 yılı aşkın süren araştırmalar sonunda geliştirdiği PurePlus Teknolojisi ile doğalgazı sıvıya dönüştürerek saf ve temiz bir baz yağ elde ediyor. İş birliği kapsamında Türkiye'de Borusan Otomotiv tüm yetkili servis ağında Shell tarafından üretilen BMW ve MINI markalı motor yağlarının kullanılmasını tavsiye etmeye başladı. 

BMW Motorsporları takımı da bu işbirliği kapsamında, Shell’in yüksek performanslı motor yağları Shell Helix Ultra ve Pennzoil Platinum’u kullanmaya başladı. Shell V-Power ise BMW M Serisi otomobillerinin tavsiye edilen yüksek performanslı yakıtı olacak.